دریچه دیواری چیست؟
سه شنبه, ۲۴ اسفند,۱۴۰۰

دریچه دیواری چیست؟

دریچه دیواری، اگر در اکثر خانه‌ها دقت کنید دریچه‌های بر روی دیوار قرار دارد، از این دریچه برای دریافت باد کولر تهویه هوا استفاده می‌شود، دریچه دیواری که در مدل‌های مختلف ساخته می‌شود جزء محبوب‌‍ترین دریچه‌های موجود است، حال شاید برای شما سوال باشد دریچه دیواری چیست؟ و چه فوایدی دارد با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید در این مقاله به موضوع دریچه دیواری چیست؟ پرداخته‌ایم.

دریچه دیواری

دریچه دیواری چیست؟

دریچه دیواری همانطور که از اسم آن می‌توان حدس زد این دریچه بر روی دیوار در انتهای کانال‌های کولر و مکش هوا نصب می‌شود، این دریچه برای دریافت‌هوای تازه و خنک از کولرها یا  انتقال هوای داخل به خارج می‌شود، این دریچه برای تهویه هوای خانه بسیار کاربردی است و نقش مهمی دارد، این دریچه که بیشتر به کانال‌های کولر متصل می‌شود دارای پنجره‌های است که می‌توان توسط آن‌ها جهت هوا را تنظیم کرد.

دریچه دیواری از چه جنسی تشکیل شده است؟

دریچه‌های دیواری از جنس‌های مختلفی تشکیل شده‌اند، این دریچه در سه جنس مختلف تولید می‌شود، آلمینیوم، آهن و پلاستیک این دریچه در این سه جنس موجود است و باید بر اساس نیاز جنس این دریچه را انتخاب کرد.

این دریچه بیشتر در شکل مستطیل ساخته می‌شود که شما بنا به نیاز خود می‌توانید این دریچه بسیار مهم تهویه را در شکل‌های مختلف سفارش بدهید تا برای شما تولید کنند، این دریچه‌ها به طور مستقیم در دیوار قرار می‌گیرند و توسط رابطی به کانال متصل می‌شوند.

کاربرد دریچه دیواری:

دریچه دیواری بیشتر در خانه‌ها استفاده می‌شود که این دریچه‌ها در تهویه هوا نقش بسیار مهمی دارند، دریچه‌های دیواری برای انتقال هوا کاربرد بسیاری دارد و در ادامه با کاربردهای دیگر این دریچه آشنا خواهیم شد.

دریچه دیواری که به کانال‌ها متصل می‌شوند، بیشتر برای انتقال هواهی خنک کولر به خانه‌ها استفاده می‌شود اما از این دریچه برای انتقال هوای داخل خانه به خارج از محیط نیز استفاده می‌شود، هر محیطی نیاز به هوا رسانی دارد و مهم‌ترین کار این دریچه‌ها انتقال هوا است.

رعایت نکاتی هنگام نصب دریچه دیواری:

برای نصب باید نکاتی را رعایت کرد تا دریچه به خوبی کار خود را انجام بدهد.

دریچه باید به طور درست در هوای آزاد و خشک نصب بشود، شما باید دریچه رو در محلی نصب کنید که برای تنظیم به راحتی به آن دسترسی داشته باشید، هوای که از دریچه وارد می‌شود باید در امتداد طول محیط باشد و نکته آخر دریچه باید در محلی نصب شود که زیبایی داشته باشد و باعث زشتی نمای خانه نشود برای نصب باید این نکات را رعایت کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

قیمت دریچه دیواری:

دریچه‌های دیواری در قیمت‌های متفاوت است، قیمت این دریچه‌های پرکاربرد بستگی به شکل و جنس آن‌ها دارد، یعنی قیمت دریچه آلومینیومی با دریچه آهنی بسیار تفاوت دارد، با بالا و پایین شدن قیمت آهن و آلومینیوم قیمت این دریچه ها نیز تغیر می‌کند.

دریچه دیوار باکیفیت

جمع بندی:

دریچه دیواری نقش بسیار مهمی در تهویه هوا دارد، این دریچه در اکثر خانه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، این مدل از دریچه‌ها همانطور که از اسمشان می‌توان حدس زد بر روی دیوار در انتهای کانل هوا و کولر برای انتقال هوا قرار می‌گیرد، این دریچه در جنس‌های مختلف موجود است و شکل این دریچه بیشتر مستطیلی است و شما بر اساس نیاز می‌توانید سفارش بدهید تا این دریچه‌ها را درشکل مورد نظر طراحی کنند، در این مقاله قصد معرفی دریچه دیواری را داشتیم امیدوار هستیم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ثبت نظر