یکشنبه, ۲۶ دی,۱۴۰۰

مزایا و معایب شوتینگ زباله

امروزه هر وسیله‌ای برای راحت سازی زندگی انسان به وجود می‌آید، امروزه ابزارهای در ساختمان‌ها جای گذاری می‌شود که دیگر شما به راحتی بتوانید کارهای منزل‌تان را انجام دهید، وسیله‌ای که امروزه می‌توان گفت بهترین وسیله یا ابزار در خانه‌ها شوتینگ زباله است، تمام ما این مشکل را داشتیم که هر زمان سطل زباله پر می‌شود تنبلی نمی‌گذارد اشغال‌ها رو به بیرون ببریم ‌و زباله‌ها می‌ماند و بو می‌گیرد اما امروزه این مشکل با به وجود آمدن کانال های شوتینگ زباله رفع شده است، در ساختمان‌های امروزی و تازه ساخت از این کانال‌ها استفاده می‌شود و در این مقاله ما قصد داریم به مزایا و معایب شوتینگ زباله بپردازیم.

شوتینگ چیست؟

اجازه بدهید اول درمورد شوتینگ زباله کمی توضیح بدهیم تا کسانی که با این ابزار آشنا نیستند آشنا شوند.

شوتینگ زباله که امروزه در ساختمان‌های تازه مشاهده میکنید کانالی است که شما از طریق ان زباله‌های‌تان را به سطل اشغال عمومی می‌اندازید.

این شوتینگ ها دارای دو دریچه هستند که یک دریچه برای انداختن زباله که در آشپزخانه ها هست و یک دریچه در انتهای کانال که به سطل زباله می‌رسد.

شوتینگ‌های زباله طرفداران بسیاری دارند و این شوتینگ‌ها در هر خانه‌ای جزء آپشن‌های خانه‌هستند.

ارتفاع کانال شوتینگ با ارتفاع ساختمان برابری می‌کنند این کانال ها از طبقه آخر تا سطل زباله است که در هر واحد یک دریچه وجود دارد.

اجزایی تشکیل دهنده شوتینگ:

در کانال شوتیگ اجزایی وجود دارد تا از برخی مشکلات جلوگیری کنند و این یکی از ویژگی‌های کانال شوتینگ است.

سیستم شستشو:

در کانال های شوتینگ سیستمی وجود دارد که ‌به طور خودکار چند وقت یک بار شروع به شستشو داخل کانال می‌کند و از بو دبد جلوکیری می‌کند.

سرعت گیر:

با افزایش تعداد طبقات و ارتفاع ساختمان ها عمدتاً برج های مسکونی و برای کاهش سرعت، ارتفاع از ارتفاع زیاد کاهش می یابد تا شتاب دهنده ها در کانال های اصلی مختلف نصب شوند. با سرعت گیرها، وقتی به مخزن می رسم، می توانم از مصرف کیسه های گیاهان اجتناب کنم.

دریچه:

یک عدد دریچه در هر واحدی وجود دارد که جنس این دیچه ها از فولاد ضد زنگ و گالوانیزه ساخته شده اند، با بسته شدن این دریچه دیگر هیچ بوی بدی وارد خانه نمی‌شود.

سیستم تهویه هوای مطبوع:

برای اطمینان از هوای ناخوشایند داخل مخزن جمع آوری مواد غذایی و همچنین در مجرای اصلی، سیستم تهویه ای در نظر گرفته شد که هوا را از فضاهای مختلف سیستم های شوتینگ داخلی به انتهای مجرای اصلی هدایت می کند.

عایق صوتی:

برای جلوگیری از صدای درگیری و برخورد زباله  با قسمت های مختلف سیستم شوتینگ که می تواند واقعا آزاردهنده باشد، در قسمت های مختلف سیستم روکش عایق صدا تعبیه شده است.

معایب و مزایایی شوتینگ زباله

کانال‌های شوتینگ دارای معایب و مزایایی هستند که در این بخش به آنها اشاره کرده‌ایم.

نصب و اجرای سیستم های شوتینگ در آپارتمان ها و برج های مسکونی و تجاری و به طور کلی در هر ساختمان و سازه ای که بتواند از این سیستم ها در آنجا استفاده کند، قطعاً باعث جذب جمعیت خواهد شد.

 تنها به دلیل این مزایا، استفاده از این سیستم ها نیز می تواند منجر به مشکلات و مشکلاتی شود.

یکی از مزیت‌های بزرگ و برجیته سیستم‌های شوتینگ زباله ایجاد رفاه و آسایش ساکنین ساختمان‌ها است.

به مزایای دیگر شوتینگ می‌شود به حذف حشرات، بهبود امکان مدیریت زباله،کاهش نیاز به نیروی انسانی و ارتقاعی سطح بهداشت اشاره کرد.

معایب شوتینگ زباله:

مشترک بودن با کل ساختمان و داشتن صدای برخورد که دیگر امروزه در شوتینگ‌عای بروز این مشکل رفع شده است، این کانال ها معایبی ندارند و در شوتینگ‌های بروز این مشکلات کامل بر طرف شده است.

جمع بندی

درکل استفاده از شوتینگ در خانه بسیاری از مشکلات را بر طرف می‌کند و شوتینگ های امروزی هیچ ایرادی ندارند و کامل و به درستی بدون هیچ گونه مشکلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و این کانال‌ها باعث به چشم امدن خانه‌ها می‌شود و این کانال ها در ایران امروزه طرفدلران زیادی دارند

ثبت نظر